2015. január. 12. 09:44 MTI Utolsó frissítés: 2015. január. 12. 13:29 Gazdaság

Megint szállítunk gázt Ukrajnának

A magyar földgázszállító hivatalos honlapján fellelhető információ szerint Magyarország felől mintegy 2,6 millió köbméter földgáz érkezett szombaton Ukrajnába. Tavaly szeptember 25-e óta leállították a szállítást.

Megindult a földgázszállítás Magyarországról Ukrajna felé – erősítette meg az FGSZ Földgázszállító Zrt. az Ukrantransgaz ukrán gázforgalmazó szombati bejelentését az MTI-nek. A magyar földgázszállító hivatalos honlapján fellelhető információ szerint Magyarország felől mintegy 2,6 millió köbméter földgáz érkezett szombaton Ukrajnába.

Az FGSZ Földgázszállító Zrt. tavaly szeptember 25-én jelentette be, hogy határozatlan időre leállítja a Testvériség vezetéktől független távvezetéken keresztül történő földgázszállítást Ukrajna felé, mert a rendszerhasználók értesítése szerint megnőtt a beszállítási igény. Ezt megelőzően Magyarország felől – a maximálisan lehetséges 16,8 millió helyett – 3-4 millió köbméter földgáz érkezett naponta Ukrajnába.

Az FGSZ december 29-én azt közölte, hogy a 2015. január 1-től ismét biztosítja az Ukrajna irányába történő földgázszállítást a mindenkori technikai és kereskedelmi feltételek függvényében, megszakítható módon. A szállítás felújítását az tette lehetővé, hogy a rendszerhasználók értesítése szerint a továbbiakban nem várható emelt beszállítási igény a beregdaróci hálózati ponton, így a csomópont kapcsolását vissza tudják állítani a 2014. szeptember 25-e előtti állapotnak megfelelően.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.