Nem mondott igazat az RTL Klub az V. kerület szerint
Valótlanságot állított az RTL Klub csütörtök esti Híradója az V. kerületben eladott ingatlanokról – közölte a kerületi önkormányzat. A csatorna a műsorban azt állította, Habony Árpád miniszterelnöki tanácsadó unokatestvérei is jól jártak két V. kerületi ingatlan eladásakor.
Az RTL Klub csütörtök esti híradójában azt állították, hogy az önkormányzat két ingatlant adott el a Komondor Zrt. érdekeltségébe tartozó cégeknek, első ingatlanként pedig a Károly körút 26. szám alatti ingatlanra utaltak – idézte fel a kerületi önkormányzat. Közleményükben azt írták, hogy ez az állítás valótlan.
Az önkormányzat testületi ülése a Károly körút 26. szám alatti ingatlan értékesítéséről 2011. november 10-én döntött a Classic Immo Kft. részére. A Classic Immo Kft. tulajdonosa 2011. november 10-én a hiteles cégnyilvántartás szerint Széky Péter magánszemély, akitől a céget november 24-én vásárolta meg üzletrész adásvétellel a Komondor Zrt. és ez a nyilvánosság számára látható módon december 22-én került átvezetésre a cégközlönyben – írták.
Így az önkormányzat szerint nem a Komondor Zrt. és nem Pápa Marianne érdekeltségének adták el a Károly körút 26. szám alatti ingatlant, mert ők csak az adásvételről történő döntés után vásárolták meg a Classic Immo Kft.-t egy magánszemélytől.
"Minden olyan állítást, amely korábban azt állította, hogy Pápa Marianne érdekeltsége számára értékesítette az önkormányzata Károly körút 26. számú ingatlant, valótlanság miatt szintén beperelünk. Természetesen szintén pert indítunk, ha valaki olyan állítást fogalmaz meg, hogy az önkormányzat két ingatlant adott el Pápa Marianne érdekeltségének, hiszen a fentiek alapján az is valótlan" – közölte a polgármesteri hivatal.
Az RTL Klub csütörtöki Híradójában azt közölte, hogy Habony Árpád miniszterelnöki tanácsadó unokatestvérei is jól jártak két V. kerületi ingatlan eladásakor. A beszámoló szerint a Károly körút 26. alatti üzlethelyiség egy olyan cégcsoporthoz került, amelynek részvényese Habony két unokatestvére is. Egy év múlva 102 millióért adtak túl rajta, a helyi ellenzék szerint így 50 milliós kárt okoztak a Belvárosnak – tették hozzá.
A Híradó szerint a képviselő-testület később úgy döntött, egy másik V. kerületi, a Bajcsy-Zsilinszky úton lévő üzlethelyiséget is elad, amely szeptemberben már kedvezményesen került a Habony unokatestvéreihez köthető cégcsoporthoz.
Az önkormányzat mostani reagálása szerint az RTL Klub beszámolójában szereplő másik, a Bajcsy-Zsilinkszy út 54. szám alatti ingatlan bérlője a WE Business Kft., melynek tulajdonosa az önkormányzat szerint nem a Komondor Zrt., hanem két magánszemély. Az önkormányzat az ő cégükkel áll szerződéses kapcsolatban.
"Magyarországon a polgári törvénykönyv biztosítja a jogot minden cégnek, hogy vételi jogát átruházza egy leányvállalatára. Ebben az esetben is ez történt, és mivel az törvény által biztosított jog, ezt az önkormányzat sem tagadhatja meg" – tette hozzá az V. kerület.
Az önkormányzat azonban nem Pápa Marianne érdekeltségével volt bérleti jogviszonyban, és nem Pápa Marianne cége számára ajánlotta fel a vételi jogot. Azt írták, a vételi jog felajánlása után azonban már a Ptk. által biztosított lehetőség, hogy a vételi jogot átruházzák egy leányvállalatra. "Még egyszer hangsúlyozzuk, hogy ezt az önkormányzat nem tagadhatta meg, hiszen akkor törvényt sértett volna" – közölték.
Belváros polgármestere 2013-ban a Károly körúti ingatlan továbbértékesítése miatt folytatott vizsgálatot és ennek alapján döntött az akkori jegyző felmentéséről 2013. augusztus 31-i hatállyal – idézték fel.
Mivel a Bajcsy-Zsilinszky út 54. szám alatti ingatlannal kapcsolatos döntés 2013 júliusában volt, így nyilvánvalóan ezt a döntést még az egy hónappal később távozott jegyző jogi felügyeletével bonyolította le a hivatal. Az önkormányzat új jegyzője 2013. október elsejével lépett hivatalba. A Bajcsy-Zsilinkszky út. 54-es szám alatti ingatlan nem került továbbértékesítésre – közölték.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.