Bús Balázs III. kerületi polgármester javasolni fogja, hogy a fizetős szakaszból emeljék ki a Megyeri hidat. Szerinte a Megyeri híd városi híd funkciót is betölt, így a fővárosi közlekedésből való kiiktatása a kerületi forgalom növekedését és a környezetszennyezés növekedését fogja jelenteni.
"Elfogadhatatlan" – reagált Bús Balázs III. kerületi polgármester a főváros környéki utak fizetőssé tételéről szóló hírre. Mint arról beszámoltunk, januártól autópályadíjat kell fizetni az M0-s két szakaszán, valamint a nagyobb főutak fővárosi bevezető szakaszán is.
A január 1-jétől életbe lépő változások hírére még éjszaka reagált Budaörs pártfüggetlen polgármestere, Wittinghoff Tamás is. A budaörsiek érdekében követelte, hogy a kormány ne tegye fizetőssé az M0-s autóutat, mert szerinte ez az intézkedés "egyszerre tisztességtelen, káros és végrehajthatatlan".
Bús Balázs Faceook-oldalán kifejtette: a Megyeri híd fizetőssé tétele újabb közlekedési problémákat fog okozni a III. kerületben, ami egyszer már javult (a híd átadásakor).
Szerinte most az M0-s továbbépítését (a 10-es és a 11-es út között) kellene előrébb rangsorolni, hogy a teherforgalmat teljesen ki lehessen szorítani Budapestről és a III. kerületből is.
Bús Balázs szerint a Megyeri híd amúgy városi híd funkciót is betölt (nem véletlen talán a megyeri név: Káposztásmegyer és Békásmegyer), aminek a fővárosi közlekedésből való kiiktatása a kerületi forgalom növekedését és a környezetszennyezés növekedését fogja jelenteni. A hídon BKV-buszjárat is közlekedik – hívta fel a figyelmet.
Óbuda-Békásmegyer közlekedése és fejlődése szempontjából a javaslat jelenlegi formájában elfogadhatatlan, ezért javasolni fogja a tervezetből a Megyeri híd kivételét – írta a III. kerületi polgármester.
Bús Balázs 1988 óta tagja a Fidesznek. 2014-ben harmadszorra választották a kerület polgármesterévé. 2010-ben a Fidesz-KDNP jelöltjeként a parlamentbe is bejutott.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.