Gazdaság hvg.hu 2014. október. 16. 20:53

Mi került majdnem 100 millióba a Fradi-stadion avatásakor?

Most serült ki, hogy a Piccanteria Kft. nyerte el az új Fradi stadion augusztusi avatásának lebonyolítását, ami pontosan 96,6 millió forintba került. A cégvezető saját bevallása szerint nem emlékszik pontosan a 150 programelem és alvállalkozó költségeire - írjaa vs.hu.

Az RTL Híradója már szeptemberben beszámolt arról, hogy a a Fradi új stadionjának augusztus 10-i - Gripenek repüléséről és a kifütyült Orbán Viktor-beszédről elhíresült - gigantikus avatójára nettó 96 millió forintot költött az állam a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőn keresztül.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő még július végén döntött a közbeszerzési tenderre beérkezett két pályázó közül, de az erről szóló hirdetményt csak október 14-én adták fel az Európai Unió közbeszerzési értesítőjébe - írja a vs.hu. A rendezvényszervezést a Piccanteria Kft. nyerte el, melynek tulajdonosa Hajnal Tamás és Pap Krisztián, akiknek voltak, illetve vannak közös üzletei a Ferencvárosi Torna Club tulajdonában álló FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatójával, Orosz Pállal.

Groupama Aréna / Facebook

A tenderen a Piccanteria egy versenytársat győzött le, a Silver Wings Kft.-t. A „Kell az élethez egy kis Piccanteria” szlogennel működő vállalkozás a lap szerint rendre 150-200 milliós éves árbevételre tett szert, és 10-20 millió forint profitot könyvelt el.

A cég ügyvezető-tulajdonosa, Pap Krisztián a lapnak azt nyilatkozta: nem emlékszik pontosan a 150 programelem és alvállalkozó költségeire, a szervező pedig egyébként is Hajnal Tamás volt. Tőle egyelőre várja a lap a választ.

A Fradi-stadion fölött tartott légi parádé részleteit egyébként 30 évre titkosították.

A Groupama Aréna nevet viselő sportlétesítményt augusztusban egyhetes ünnepségsorozattal adták át, aminek keretében Gripenek is tiszteletköröket róttak a stadion felett. A megnyitón beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök is, akit kifütyült a közönség.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.