Egy Népszavának nyilatkozó adószakértő szerint Rogán Antal ellen vélhetően nem folytatott vagyonosodási vizsgálatot az adóhatóság, ő ugyanis csak akkor kérhetett volna maga ellen ilyet, ha maga szállítja ehhez a gyanút megalapozó bizonyítékokat. Rogán Antal erre azt közölte, hogy az adóhivatal által vizsgált időszakban minden forint eredetét igazolnia kellett.
Rogán Antal tavasszal, a választásokat megelőzően, de azt követően kért maga ellen vagyonosodási vizsgálatot, hogy kiderült, a képviselői vagyonbevallásában először szerepeltetett ingatlanvagyonnál nagyobb és értékesebb lakása van, és újságírók számításai szerint politikai karrierjéből aligha származhatott akkora legális jövedelem, amelyből a 80-100 millió forintos lakásra szert tehetett volna.
Rogán Antal kedden azt nyilatkozta az RTL Klubnak, hogy a NAV lezárta a vagyonosodási vizsgálatot és mindent rendben talált. A NAV viszont erről nem volt hajlandó elárulni semmit.
Egy adószakértő szerint viszont a NAV aligha vagyonosodási vizsgálatot folytatott Rogán ellen. A Népszavának nyilatkozó Angyal József azt mondja, hogy Rogán akkor kérhetett volna maga ellen vagyonosodási vizsgálatot, ha maga szállítja ehhez a terhelő bizonyítékokat, és megalapozottá teszi a gyanút, majd ezt követően hivatalból indít eljárást a NAV. Angyal József szerint tehát a Rogán által említett 30-40 napos eljárás során pusztán azt ellenőrzik, hogy az adózó – legfeljebb 2008-ig visszamenőleg – hatóridőre megtette-e az adóbevallását, és a bevallott bevételeit iratokkal alá tudja-e támasztani.
A Népszava cikkére reagálva Rogán Antal lapunkkal azt közölte, hogy neki az adóhivatal által vizsgált időszakban minden forint eredetét igazolnia kellett, és a hvg.hu (valójában a Népszava és az adószakértő) állításaival ellentétben a vizsgálat különösen kiterjedt az ő lakásszerzésére, és ennek során minden forint ráfordítást bizonylatokkal, igazolásokkal be kellett mutatnia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.