Hír Tv-vezér: lesznek változások, de nem szűnik meg a műsorok harmada
Érinti a reklámadó a Hír Tv-t is, de túloznak azok a sajtóértesülések, amelyek szerint takarékossági okokból megszüntetnék a műsorok harmadát – mondta a Korda Judit, a Hír Tv vezérigazgatója az mmonline.hu kérdésére.
Eltúlzottak azok a korábbi sajtóértesülések, amelyek szerint megszűnne a Hír Tv műsorainak harmada – közölte Korda Judit vezérigazgató az mmonline.hu kérdésére.
A portál azt követően kérdezte meg a Hír Tv vezetőjét, hogy a Népszabadság azt írta, a tévénél már szeptember elsejétől takarékossági intézkedéseket vezettek be és megszüntettek több műsort, köztük a csaknem 150 adást megélt Retrográdot.
"Az értesülések sokszor nem valósak, ez ebben az esetben is igaz. A Hír Televízió műsorainak harmada nem szűnik meg, ugyanúgy mint más tv-társaságoknál, nálunk is lesznek változások, de természetesen nem olyan mértékben, mint amit említ. Ez, tekintve, hogy tematikus adóról van szó, nem is lehetséges" – idézte a híroldal a vezérigazgatót.
Korda Judit a beszámoló szerint hozzátette, a reklámadó a Hír Tv-t is érinti, ezért a költségekre igen érzékenyek, de azt nem érzékelték, hogy – ahogy az mmonline.hu felvetette – „kb. 2 hónapja nem érkezik állami hirdetés". Ettől függetlenül tény, hogy a nyár nem a tévében és politikai napilapban való hirdetés főszezonja – tette hozzá Korda Judit.
A Népszabadság szerint az elmúlt hónapokban a kormányhoz közel álló Magyar Nemzetnek és a Hír Tv-k is szembesülnie kellett azzal, hogy a kormány a reklámadóval nagyon mélyen belenyúlt a tulajdonosok zsebébe. A lap hozzátette, a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Magyar Nemzetnek és a Hír Tv-nek is jelentős összegű reklámadót kell fizetnie.
A Hír Tv tavalyi adózott eredménye 534 millió forint volt, a Magyar Nemzeté 712 millió, a számítások szerint a Hír Tv-nek idén hozzávetőlegesen 400 millió forint reklámadót kell fizetnie – tette hozzá a Népszabadság.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.