Dél-koreai kutatók a jelenlegi születési rátákat figyelembe véve kicsit kalkulálgattak, és arra jutottak, hogy ha így megy tovább a helyzet, akkor 2056-ra 10 millióval kevesebben lesznek, 2750-re pedig már egyetlen egy dél-koreai sem lesz a Földön.
Ha a dél-koreaiak nem vállalnak több gyereket, mint most, akkor 2750-re már egyetlen dél-koreai sem lesz a Földön – írja a Quartz. A dél-koreai parlament egyik kutatócsoportja ugyanis kalkulációkat végzett, és arra jutottak, hogy a jelenlegi igen alacsony, 1,19-es arányszám fennmaradása mellett az 50 milliós dél-koreai népesség 2056-ra 10 millió fővel lesz kevesebb, 2100-ra pedig mindössze 30 milliónyian lesznek. 2750-re pedig senki sem marad a Koreai Köztársaságban. A népesség szinten tartásához 2,1-es arányszámra lenne szükség.
A csökkenő születési ráta az országban tapasztalható gazdasági és társadalmi változásoknak miatt van, az ország ugyanis egy generáció alatt fejlődőből fejlett gazdasággá lett. Egyre több nő dolgozik a munkaerőpiacon, akik elhalasztják a házasságot, a gyereknevelés pedig igen nehéz Dél-Koreában, mivel az OECD tagországai közül itt dolgoznak a legtöbbet a munkavállalók – nincs idő a gyerekkel foglalkozni –, ráadásul egyre drágább is felnevelni egy gyereket (ez ma 263 ezer dollárnyi wonba kerül).
A döntéshozók is látják a problémát is igyekeznek különböző javaslatokkal megállítani a csökkenő trendet. Például igyekeznek lehetőséget adni az apukáknak is arra, hogy gyesre menjenek, illetve a kisgyerekek 30 százaléka számára akarnak biztosítani közellátását 2017-ig, hogy a nőkről levegyék a terhet, és így jobban tudjanak egyensúlyozni a munka és család között.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.