Sokan azokat a beidegződéseket követik, amelyek között felnőttek, ám érdemes ettől a komfortzónából eltávolodni, hiszen ez lehet a garancia arra, hogy vagyont gyűjtsünk.
Gondolkozott már azon, hogy miért tehetősebbek egyes emberek, még úgy is, ha nem okosabbak, ügyesebbek, mint mások? Jobb feltételek mentén indultak? Pénzt kaptak a szüleiktől? Hitelt vettek fel és bejött az üzlet? Vagy illegális tevékenységből lett meg a pénzük? Bár minden bizonnyal vannak olyan gazdagok, akik így szerezték a vagyonukat, a legtöbben ugyanakkor egy stratégiát vittek végig – írja a Business Insider. Ez a stratégia pedig a diverzifikált befektetés, kisebb bankbetét, és az idő kombinációja.
A legtöbb ember ugyanis pénzért dolgozik, nem a pénz dolgozik őérte. Hétfő reggel elmegy a munkahelyére, pénteken befejezi, ezért pénzt kap. Aki viszont befekteti a megkeresett összegeket, az pénzt "áldoz fel", ugyanakkor a munkát már nem ők végzik el, csak várni kell egy kis időt és elvileg több pénzük lesz, mint amennyit befektettek (optimista együttállás esetén).
És hogy miért is nem követik ezt a stratégiát az emberek? Ugyanis sokan ahhoz a beidegződésekhez ragaszkodnak, amelyek között felnőttek. Ha valaki például szegény családból származik, akkor nagy az esélye, hogy szegény is marad, ha gazdagból, akkor pedig nagy a valószínűsége, hogy gazdag is lesz. Ha apukánk az építőiparban dolgozott egy cégnek, akkor valószínű, hogy mi is munkavállalók leszünk és egy cégnek dolgozunk majd, míg ha egyik szülőnknek saját vállalkozása van, akkor nagy az esélye annak, hogy mi is saját vállalkozást gründolunk. Ugyanakkor ha felmegyünk bármilyen, gazdagokat tartalmazó listára, akkor azt látjuk, hogy azon nincsenek munkavállalók: ugyanis a listán lévők tisztában vannak azzal, hogy a keresetük korlátos, pénzük jelentős részét inkább befektetik, hiszen így anélkül fial a pénzük, hogy nekik rengeteg időt kellene rá szánniuk.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.