A jövőben a magyar külpolitikát teljes egészében a "külgazdasági érdekérvényesítésnek" kell alárendelni – mondta az államtitkár a Corvinuson, ahol egyébként okleveleket adtak át.
Ahhoz, hogy az ország érvényesíthesse akaratát, új típusú külpolitika kell, olyan, amelyet teljes egészében a külgazdasági érdekérvényesítés vezérel – mondta Szijjártó Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára pénteken a Budapesti Corvinus Egyetemen.
Véleménye szerint nem túlzás azt állítani, hogy új világrend jött létre a világpolitikai és világgazdasági változások következtében.
Közölte: az új világrendre adott válasz egyik pillére a keleti nyitás. Ezzel kapcsolatban kitért arra is, hogy a Corvinus egyetem következetesen támogatta, rendszeres csereprogramjaival, oktatói és hallgatói kapcsolatrendszere ápolásával segítette a keleti nyitást. Szeptemberben az intézmény a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel közösen Kelet-Ázsia-szakértő mesterképzést indít, továbbá laoszi, vietnami, török és algériai diákokat fogad – mondta.
Az egyetem diplomaosztó ünnepségén nemzetközi tanulmányok, politikatudomány, szociológia, kommunikáció és médiatudomány, valamint tanár-közgazdásztanár mesterszakos hallgatók vehették át oklevelüket.
Szijjártó a beszédben azt is elmondta, hogy a világgazdasági és világpolitikai változások miatt kialakult új helyzet Magyarországot is új stratégia kidolgozására késztette, és ebben fontos szerep jut a felsőoktatásnak, hiszen ahhoz, hogy az ország versenyképes legyen, versenyképes felsőoktatás kell.
Az új külpolitikához új tudásra, új képzési formákra is szükség van, ezért meg kell újítani a diplomataképzést – mondta Szijjártó.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.