2014. június. 30. 19:16 MTI Utolsó frissítés: 2014. június. 30. 19:16 Gazdaság

Holnaptól mások a szabályok

Július elsején lép életbe a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló törvény módosítása. A változások a fúziós eljárásokat érintik nagyobb mértékben; az egyszerűbb megítélésű, egyfázisú fúziós ügyek ügyintézési határideje 45-ről 30 napra csökken. Fontos változás, hogy az összefonódás nem hajtható végre addig, amíg a cégek nem kapják meg a GVH engedélyét.

Július elsejétől változnak a versenyjogi szabályok, ekkor lép hatályba a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló törvény módosítása - közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) hétfőn az MTI-vel.

A változások a fúziós eljárásokat érintik nagyobb mértékben; az egyszerűbb megítélésű, egyfázisú fúziós ügyek ügyintézési határideje 45-ről 30 napra csökken. Fontos változás, hogy az összefonódás nem hajtható végre addig, amíg a cégek nem kapják meg a GVH engedélyét - hívja fel a figyelmet a hivatal. 

Jelentősen változnak az iratbetekintés és adatkezelés szabályai annak érdekében, hogy a GVH még hatékonyabban tudja lefolytatni vizsgálatait, miközben továbbra is maradéktalanul eleget tesz az adatkezelési, adatvédelmi követelményeknek - olvasható a közleményben.

A törvénymódosítás kiigazítja a kartellek feltárásában, bizonyításában önként közreműködő vállalkozások esetében a bírság mellőzésére vagy csökkentésére lehetőséget adó, úgynevezett engedékenységi politika szabályait is.

A fogyasztóvédelem területén az átláthatóságot segíti, hogy a GVH beépíti a törvénymódosításba a reklámtörvény megtévesztő és jogellenes összehasonlító reklám tilalmára vonatkozó rendelkezéseit - áll a közleményben.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.