900 milliárdba is kerülhet a devizahitelesek pénzügyi rendezése
Az MNB alelnöke szerint pénzügyi rendszernek 600-900 milliárd forintba kerülhet az árfolyamrés és az egyoldalú kamatemelés tisztességtelen alkalmazása miatti visszatérítés.
A Magyar Nemzetben Balog Ádám elmondta, hogy ez az összeg nem okoz gondot a bankrendszer stabilitásának, de hosszabb távon átrendezheti egyes bankok piaci pozícióját, egyes bankok átgondolják majd magyarországi szerepvállalásukat.
Hosszú távon a mérgező eszközök, a lakossági devizahitelek kikerülése a banki mérlegekből egészségesebbé teszi a magyarországi pénzintézetek működését - mondta Balog Ádám.
A szakember közölte azt is, hogy a benyújtott törvényjavaslat elfogadását követően a jegybank iránymutatással szolgál majd az átszámítás módszertanáról és ellenőrzi annak alkalmazását.
Balog várakozásai szerint a bankok egy része vitatja majd, hogy jogtalanul emelt kamatot és pereket indít.
"A jegybank figyelemmel fogja kísérni, hogy az összes érintett hiteltípusra kiterjedően helyesen számolnak-e a bankok, illetve szakmai segítséget nyújt a jogtalan kamatemelések miatt pereskedő bankok érvelésének áttekintésére" - fogalmazott az alelnök.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.