2014. június. 11. 17:41 MTI Utolsó frissítés: 2014. június. 11. 18:04 Gazdaság

Orbánéknak óriási összeget adtunk kölcsön a múlt hónapban

Májusban 67,4 milliárd forinttal nőtt a lakosság számára értékesített állampapírok mennyisége, a növekmény közel harmadát a bónusz államkötvény adta - közölte az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) szerdán.

Május végére 1968 milliárd forintra emelkedett a lakossági állampapírok állománya.

A hónap során a kamatozó kincstárjegyek nettó értékesítése 41,8 milliárd forint volt, míg a féléves kincstárjegyeké 1 milliárd. Az inflációkövető prémium államkötvények állománya 2,4 milliárd forinttal, a márciusban bevezetett, piaci kamatokon alapuló bónusz magyar államkötvényé 21,1 milliárd forinttal emelkedett.

A babakötvény növekménye 0,5 milliárd forint volt. Az egy- és kétéves kincstári takarékjegyek és a kincstári takarékjegy plusz együttes mennyisége 0,6 milliárd forinttal nőtt májusban. 

Az év eleje óta, május végéig 279,4 milliárd forinttal nőtt a lakossági állampapír állomány. A növekményből a kamatozó kincstárjegyekre 193,4 milliárd, a féléves kincstárjegyekre 5,5 milliárd, a prémium és a bónusz államkötvényekre 64,9 milliárd, a kincstári takarékjegyekre és a kincstári takarékjegy pluszra együttesen 11,8 milliárd forint jut. A tavaly decemberben kibocsátott babakötvény állománya 3,7 milliárd forinttal nőtt az idei év első öt hónapja alatt. 

A lakosságnak szánt állampapírok május végi, 1967,9 milliárd forintos állományából a kamatozó kincstárjegyek 1181,6 milliárd, a féléves kincstárjegyek 26,8 milliárd forintot tettek ki. Az egy- és kétéves kincstári takarékjegyek és a kincstári takarékjegy plusz együttes mennyisége 346,5 milliárd forint, a prémium és a bónusz államkötvények együttes állománya 407,8 milliárd, valamint a babakötvény mennyisége 5,2 milliárd forint volt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.