Cséfalvay válthatja Mikolát az OECD-nél
A Nemzetgazdasági Minisztériumból (NGM) a Külgazdasági és Külügyminisztériumhoz kerül a külgazdasági szakdiplomatákból álló hálózat mellett az exportfinanszírozással foglalkozó Eximbank felügyelete – írja a Figyelő, amely szerint azzal kapcsolatban nincs kérdés, hogy Navracsics Tibor ősszel Brüsszelbe készül, és helyét Szijjártó Péter veszi át.
Elkerül az NGM-től külgazdasági szakdiplomatákból álló hálózat, valamint az Eximbank, írja a csütörtökön megjelent Figyelő, a tárcánál a kettős adóztatás politikai felügyelete marad.
Mikola István helyére Cséfalvay Zoltán, NGM államtitkára kerülhet, aki jelenleg még Magyarország OECD-nagykövete Párizsban. Ahogy azt az Index megírta, Mikola a külügyben lehet államtitkár.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium élén Németh Lászlónét "egy férfi követheti a frakcióból". A lap szerint a kormányfő nem volt vbele elégedett, mert ritkán jelent meg a nyilvánosság előtt, és "nem képviselte elég határozottan az orbáni irányvonalat".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)