Magyarország "oligarchásodik"
A brit külügyminiszter kedden arra figyelmeztetett, hogy Közép- és Délkelet-Európa államaiban "besurranó oligarchásodás" zajlik, vagyis egyes országokban, mint például Magyarországon és Bulgáriában az orosz befektetők jelentős befolyásra tesznek szert, így pedig Moszkva állami támogatásától is egyre jobban függenek.
A brit külügyminiszter kedden arra figyelmeztetett, hogy Közép- és Délkelet-Európa államaiban "besurranó oligarchásodás" zajlik, vagyis egyes országokban, mint például Magyarországon és Bulgáriában az orosz befektetők jelentős befolyásra tesznek szert, így pedig Moszkva állami támogatásától is jobban függenek – írja a Financial Times. William Hague a lap jelentése szerint ők ezentúl növekvő mértékben fogják támogatni a "besurranó oligarchásodásra" sérülékeny országok intézményeit. A lap szerint a külügyminiszter kemény fellépése annak a jele, hogy megpróbálják meggyőzni a még habozó EU-tagállomákat az oroszok elleni erőteljesebb fellépésről, ha azok hivatalosan is lerohannák Kelet-Ukrajnát.
William Hague szerint ha nem tudnak fellépni Oroszországgal szemben, akkor annak komoly biztonsági következményei lehetnek máshol is Európában. A külügyminszter felhívta a NATO-, és EU-tagországok figyelmét, hogy tegyenek meg többet azért, hogy az oroszok ne küldjék át nyíltan katonáikat az ukrán határon. Emellett pedig a honvédelemre a GDP 2 százalékánál kevesebbet költő tagállamokat felszólította arra, hogy költsenek többet errre a területre (Magyarország is ide tartozik), az uniós országokat pedig felhívta arra, hogy támogassák azt a brit tervet, mellyel le tudnának válni az orosz gázról.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.