2014. április. 02. 09:52 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. április. 02. 12:20 Gazdaság

Csányi cége is felkerült a Miniszterelnökség offshore-listájára

A Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató mezőgazdasági vállalkozásait összefogó Bonafarm Bábolna Takarmány Kft. is felkerült a Miniszterelnökségnek az offshore hétterű cégekről készített listájára, akiktől visszakérnék az uniós támogatást.

Miután a 2012-ben hatályba lépett új alkotmány kimondta, hogy nem kaphat állami támogatást olyan cég, amelynek tulajdonosi szerkezete nem átlátható, a Miniszterelökség összeállította azon cégeknek listáját, amelyekkel kapcsolatban felmerül, hogy offshore hátterük lehet.

A kedden este közzétett listán 276 cég szerepel, ez pedig azt jelenti, hogy a 2012 óta támogatást elnyert, listán szereplő cégektől a kormány visszakövetelheti kamatostul az elnyert pénzt.

A 444.hu arra hívja fel a figyelmet, hogy a néhány ismertebb gyár, például a kecskeméti konzervgyár és a fűzfői papírgyár, valamint a mórahalmi inkubátorházat működtető Móra-Group Kft. mellett a Miniszterelnökség "feketelistáján" rajta van a Bonafarm Bábolna Takarmány Kft. is, amely 2012-ben nyert 220 132 379 forintot.

A számos cégből álló Bonafarm-csoport Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató és MLSZ-elnök mezőgazdasági vállalkozásait fogja össze. A cégcsoport uniós támogatással felépült csípőtelki tehenészeti telepét Orbán VIktor miniszterelnök és Csányi Sándor közösen avatták fel még 2012 őszén.

A listán rajta van egyébként az A38 Kulturális Nonprofit Közhasznú Kft. is, amely 2011-ben került Patonai Péter érdekeltségébe, aki az  I.M.G. Inter Media Group nevű reklámcéget, Simicska Lajos egyik érdekeltségét is bírja.

Az A38-ra a támogatás visszafizetési kötelezettség egyébként valószínűleg nem vonatkozik, ugyanis az állóhajó 2008-ban nyert 300 millió forintot, és akkoriban még más tulajdonosai voltak a cégnek, a feketelista pedig a mostani tulajdonosok adatai alapján készült.

zöldhasú
Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.