2014. március. 27. 16:20 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. március. 27. 16:25 Gazdaság

Kirúgták a paksi atomerőmű több biztonsági őrét

Pintér Sándor megerősítette: tényleg több biztonsági őrnek felmondtak az év elején, de a rendelkezés okáról nem adott felvilágosítást. Rendkívüli haláleset nem történt az erőműben - közölte.

Több személy- és vagyonőrnek felmondtak a paksi atomerőműben január 1-jével, mások közös megegyezéssel távoztak - derült ki a Dorosz Dávid független képviselő írásos kérdésére adott belügyminiszteri válaszból, amelyet a Világgazdaság Online ismertetett.

Pintér Sándor közölte: az erőműben nem történt rendkívüli haláleset. Arról azonban nem adott felvilágosítást, hogy akkor mégis miért bocsátottak el több biztonsági őrt Paksról.

Az Együtt-PM-ben politizáló Dorosz kérdésében megemlítette: a szóbeszéd szerint az egyik biztonsági őr szolgálati fegyverével követett el öngyilkosságot az erőmű területén.

A fegyveres biztonsági őrségek felett a rendőrség gyakorolja a felügyeletet. Ők döntenek a szolgálati igazolvány visszavonásáról is - írta Dorosz.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.