Megsínylik a forint gyengülését a kórházak is
Az egészségügyi ellátáshoz szükséges anyagok, eszközök mintegy 80 százaléka importból származik és a hazai gyártású termékekhez felhasznált alapanyagok is döntően importból szerezhetők be, emiatt a forint tartós gyengülése már rövid távon is érzékelhetően áremelkedést és ebből eredően költségnövekedést okoz – nyilatkozta a Világgazdaságnak az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületének elnöke.
Az egészségügyi beszállítók – mivel a kedvezőtlen irányú árfolyamváltozás őket is sújtja – egyre kevésbé toleránsak az amúgy is fizetési gondokkal küzdő kórházakkal szemben, és a forintgyengülésből eredő költségnövekedésüket igyekeznek érvényesíteni az áraikban – mondta Molnár Attila.
A lap azt írta, a kényszerű drágulást képtelenség ellensúlyozni a hat éve változatlan betegellátási alapdíjakból úgy, hogy a finanszírozás elégtelensége és a kórház-konszolidáció elmaradása miatt az intézmények még tavalyról is jócskán hoztak át magukkal kifizetetlen számlákat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.