Elfogadták a fővárosi költségvetést
Elfogadta a fővárosi önkormányzat 2014-es költségvetését szerdán a Fővárosi Közgyűlés. A képviselők 18 Fidesz-KDNP-s igen és 14 ellenzéki nem szavazattal 316 milliárd 511 millió 778 ezer forintban határozták meg a bevételi és kiadási főösszeget.
A költségvetési bevételeket összesen 246 milliárd 737 millió 783 ezer forintban állapították meg, a költségvetési kiadásoknál pedig 316 milliárd 511 millió 778 ezer forinttal kalkuláltak. Mivel törvényben szabályozzák, hogy hiány nem tervezhető, az önkormányzat a bevételi főösszeghez 49 milliárd 773 millió 995 ezer forint maradványt vesz igénybe, illetve megszüntet betétet, továbbá 20 milliárd forint hitelt vesz fel. Az ellenzéki pártok reggel sajtótájékoztatókon bírálták a büdzsét. Az MSZP szerint a költségvetés "a korábbinál is pocsékabb", és Budapest lepusztulását okozza. A Párbeszéd Magyarországért koncepciótlannak és átláthatatlannak nevezte a dokumentumot.
A Jobbik a tervezett fővárosi buszbérleti konstrukciót bírálta, és arra kérte Tarlós István főpolgármestert, hogy vizsgálja felül, mert az a "Demszky-Hagyó-korszak" előnytelen szerződéseihez hasonlít. A javaslatot később az előterjesztők visszavonták. A képviselők az ülésen döntöttek arról, hogy 2015. június 30-ig Eszenyi Enikő marad a Vígszínház igazgatója. A vezetői posztra a jelenlegi igazgató egyedüliként pályázott.
Megszavazták azt is, hogy ismét Fodor Péter lesz a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtárának főigazgatója, a régi-új igazgató március 1-jétől 2019. február 28-ig vezetheti a könyvtárat. A testület 2013. július 1-jéig visszamenőleg csökkentette a kéményellenőrzési díjakat, így 51 ezer háztartás kap kompenzációt.
A közgyűlés arról is szavazott, hogy újabb két épületben alakítana ki ellátóintézményt hajléktalanoknak. A XI. kerületi Budaörsi út 73-75. és a XIII. kerületi Szabolcs utca 33-35. szám alatti ingatlanok átalakítását kormányzati támogatáshoz kötötték.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.