2014. január. 30. 17:38 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. január. 30. 18:19 Gazdaság

Kegyvesztett fideszes dolgozik Matolcsynak

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) készpénz-logisztikai igazgatóságát vezeti az a volt fideszes politikus, aki négy éve egy szakmai fórumon vágta el magát Orbán Viktor előtt – közölte a Figyelő Online.

Matolcsy György jegybankjának készpénz-logisztikai igazgatóságát vezeti ma Mádi László, akinek a politikai karrierje a Fideszben a legutóbbi, 2010-es parlamenti választás előtt omlott össze – írta a Figyelő Online.

A képviselő az ingatlanadó bevezetéséről, mint megvizsgálandó eszközről beszélt egy fórumon, amit a beszámoló szerint rossz néven vett a pártvezetés, és megvonták Máditól a bizalmat. A politikus a választáson így a listás helyekre sem kerülhetett fel, politikai pályafutása pedig itt véget ért.

Ezután folytatta főiskolai oktatói munkáját, és a Magyar Posta céghálójában is felbukkant a neve. A posta honlapja a JNT Security Logisztikai és Biztonsági Kft. vezető tisztségviselőjét nevezi meg, bár a posta százszázalékos tulajdonában lévő, egyebek mellett készpénzszállítással, pénzfeldolgozással foglalkozó cég saját honlapján a cégvezetők között már nem találni Mádit.

A volt politikust egy tavaly november végi szakmai konferenciára még mint a JNT képviselőjét invitálták meg – írta a beszámoló. A Figyelő Online szerint azért történhetett váltás, mert Mádi új megbízatása nem volt összeférhető korábbi munkájával, jelenleg ugyanis az MNB készpénz-logisztikai igazgatóságát irányítja a jegybank honlapja szerint. 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.