Nagyot estek a New York-i tőzsdeindexek
A mérsékelt gyengüléssel kezdő amerikai tőzsdeindexek mély, egy-másfél százalékos veszteségbe csúsztak a zárás közeledtével csütörtökön.
Az indexek gyengülését kiváltó árfolyamnyereség lefölözésre a kínai ipari termelés januári visszaesését tükröző adatok, az amerikai lakáseladások decemberi visszaesése, a januárban csökkenő amerikai feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index, illetve a vegyes eredményeket felvonultató vállalati eredmény beszámolók adtak okot a befektetőknek.
A 2013-as évet az indexek tekintélyes nyereséggel zárták a Fed gazdaságösztönző célú kötvényvásárlási programjával a piacra juttatott többletlikviditásnak köszönhetően.
A Thomson Reuters felmérése szerint elemzők átlagosan 7 százalékos nyereségnövekedést várnak a S&P 500 index tagvállalatainál. A beszámolóját közzétett 102 vállalatnak 63 százaléka cáfolt rá pozitív értelemben a várakozásokra, ami megfelel a hosszú távú átlagnak.
Csütörtökön voltak kiemelkedően jól szereplő részvények is, mint a Netflix, ami több mint 16 százalékkal erősödött előfizetői számában a negyedik negyedévben bekövetkezett jelentős növekedésnek köszönhetően.
A Nokia részvénye 9 százalékkal esett veszteséges negyedik negyedévének hatására.
Az arany ára emelkedett a csütörtökön közzétett gyenge amerikai makroadatoknak köszönhetően, a határidős jegyzés legközelebbi szállításra unciánként 25,50 dollárral, 2,06 százalékkal 1264,10 dollárra nőtt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.