2013. december. 11. 16:10 MTI Utolsó frissítés: 2013. december. 11. 15:58 Gazdaság

Lejárt áruk: a magyarok fele nem szól

A válaszadók 55 százaléka nem foglalkozik azzal, ha lejárt terméket talál a polcon, szó nélkül visszateszi a többi közé - derül ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) online felméréséből.

A vásárlók 42 százaléka ennél jóval tudatosabban cselekszik, még a helyszínen szóvá teszi, jelzi észrevételeit. Telefonos bejelentésig, és ezzel a hivatalos kivizsgálás kérvényezéséig azonban csak a válaszadók elenyésző hányada, alig 3 százaléka jut el.

A vizsgálat nem tárta fel, hogy a vásárlók miért nem vállalják fel az üzletben a hiba jelzését, holott a probléma kezelésének ez lenne a gyors és legegyszerűbb módja. 

Az a legrosszabb, ha nem teszünk semmit - hangsúlyozza a közleményben Zoltai Anna, a Nébih élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatóságának osztályvezetője. A Nébih ingyenesen hívható zöld számán (06 80 263 244) bárki bejelentheti, ha élelmiszerbiztonsági szempontból kifogásolható termékkel találkozik.

Ez különösen akkor fontos, ha a probléma jelzése az üzletben nem jár eredménnyel. A hivatal a bejelentést követően 48 órán belül kivizsgálja az ügyet, és a terméket minél előbb kivonja a forgalomból.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?