Gazdaság hvg.hu/MTI 2013. november. 19. 18:08

Martonyi volt ügyvédi irodája képviseli Orbánékat Washingtonban

Martonyi János külügyminiszter volt ügyvédi irodája, a Baker & McKenzie képviseli a magyar államot az étkezési utalványok miatt indult választott bírósági eljárásban a Világbank mellett működő, washingtoni székhelyű Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja (ICSID) előtt.

A Baker & McKenzie ügyvédi irodát kérte fel képviseletére a magyar állam az ICSID előtt folyó, a vállalati utalványok piacával kapcsolatos ügyben - jelentette a Global Arbitration Review (GAR) című szaklap. A munkában az iroda New York-i és budapesti irodája vesz majd részt - derül ki az ICSID dokumentumából.

Martonyi János a külügyi tárca honlapján elérhető életrajza szerint 2002 és 2009 között ügyvédként dolgozott, ebben az időszakban a Martonyi és Kajtár Baker & McKenzie Ügyvédi Iroda vezetője volt.

MTI / Máthé Zoltán

Az államot a francia Edenred - korábbi nevén az Accor Services - citálta a testület elé még szeptemberben, mert szerinte a kormány monopolizálni akarja a vállalati cafeteria-utalványok piacát - írta a GAR.

A beadványt három hónappal azt követően nyújtotta be a francia befektető, hogy az Európai Bizottság bejelentette, az Európai Bíróság elé viszi az utalványok külföldi kibocsátóira vonatkozó magyarországi korlátozások ügyét.

Az Európai Bizottság akkori véleménye szerint monopolhelyzetet teremtett az étkezési jegyek kibocsátására vonatkozó tavaly január 1-jén bevezetett új szabályozás. A kormány lépése ellen már a tervek nyilvánosságra kerülésekor tiltakozott több érintett cég, így az étkezési utalványok forgalmazásra szakosodott három francia tulajdonú vállalat, az Edenred, a Le Cheque Déjeuner és a Sodexo.

Az új cafeteria-szabályozás szerint csak az állam által kibocsátott Erzsébet-utalvány és a Széchenyi-pihenőkártya élvez kiemelt járulékkedvezményt, ha béren kívüli juttatásként adja a munkáltató. A piacon lévő cégek forgalma ezért minimálisra esett vissza.

Az Európai Bizottság 2011 novemberében kérte a magyar kormányt, hogy módosítson az akkor még csak tervezett szabályozáson, de ez nem történt meg, a brüsszeli testület ezért fordult az Európai Bírósághoz.

zöldhasú
Hirdetés