Ilyen érzés, amikor az embert a saját cégétől rúgják ki
Marc Barros 2004-ben az egyik társalapítója volt a Contour nevű cégnek, mely kéz nélkül is kezelhető kamerák kifejlesztésén dolgozott. A cég pénzügyi helyzete nem volt éppen a legrózsásabb, Barros előtt két választás állt: vagy megválik 2 millió dollárért a cágben lévő részesedésétől, és megmenekül a vállalat, vagy kirúg egy csomó dolgozót és a vállalat minden bizonnyal elbukik. Az első opciót választotta, ám ez azzal is járt, hogy távoznia kellett a cégtől.
Marc Barros 2004-ben az egyik társalapítója volt a Contour nevű cégnek, mely kéz nélkül is kezelhető kamerák kifejlesztésén dolgozott. A cég pénzügyi helyzete nem volt éppen a legrózsásabb, Barros előtt két választás állt: vagy megválik 2 millió dollárért a cágben lévő részesedésétől, és megmenekül a vállalat, vagy kirúg egy csomó dolgozót és a vállalat minden bizonnyal elbukik. Az első opciót választotta, ám ez azzal is járt, hogy távoznia kellett a cégtől – írja a Business Insider. Összepakolta a táskáját és elhagyta az irodát.
Barros egyszerre érzet dühöt, frusztrációt, hitetlenséget és vágyakozást, emellett pedig szívfájdalmat és rendkívüli kimerültséget is. Ahhoz hasonlította az érzést, mint amikor az édesanyja meghalt.
Mindezek mellett a volt cégtulajnak sikerült újra örömöt találnia, nagyrészt a családjának köszönhetően, akik szerinte sokkal többet számítanak, mint egy startup. Ezek után most azon igyekszik, hogy újra tudja indítani a karrierjét egy új startuppal. Elmondása szerint az, hogy kirúgták hozzájárult ahhoz, hogy soha nem fogja elfeledtetni vele azt, ami a legfontosabb: boldognak lenni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.