2013. november. 11. 18:20 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 11. 18:15 Gazdaság

Újabb szál a mezőgazdasági hivatal csalási ügyében

Az MSZP-s Gőgös Zoltánnak olyan információk jutottak birtokába, hogy cégek - köztük offshore hátterű vállalkozások - próbáltak jogosulatlanul beruházási támogatásokhoz jutni az MVH-n keresztül. Gőgös feljelentéskiegészítést tett a korábbi ügyhöz.

Az MSZP információi szerint fiktív cégek nemcsak területalapú, hanem beruházási támogatásokat is igényeltek jogosulatlanul. Gőgös Zoltán országgyűlési képviselő ezért hétfőn a nyomozóhatósághoz fordult.

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) egyik vezetőjét és három bűntársát egy hónapja tartóztatták le európai uniós támogatások jogosulatlan igénylése miatt.

Gőgös Zoltán azt mondta: a hétvégén olyan információk jutottak birtokába, hogy cégek - köztük offshore hátterű vállalkozások - próbáltak jogosulatlanul beruházási támogatásokhoz jutni az MVH-n keresztül. Mivel véleménye szerint ez összefügghet a másik ügyben folyó nyomozással, nem feljelentést tett, hanem a folyamatban lévő ügyhöz csatolt kiegészítést, átadva minden rendelkezésére álló dokumentumot.

Az ügyről konkrétumokat nem mondott, de közölte, ezúttal is alapos a gyanú, hogy a csalók belső segítséggel próbáltak a támogatásokhoz hozzájutni.

Az MSZP-s képviselő emellett arra szólította fel a vidékfejlesztési tárcát, tisztázza, hogy tervezi-e a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) elnökének menesztését. Gőgös Zoltán arra hivatkozott, hogy a minisztérium mindeddig nem cáfolta hivatalosan az NFA vezetőjének menesztéséről a hétvégén megjelent híreket, Sebestyén Róbert pedig nem vett részt az NFA tevékenységét vizsgáló parlamenti albizottság múlt heti ülésén.

A szocialista politikus szerint az NFA-elnök menesztése a kishantosi gazdaság ügye miatt vetődhetett fel.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.