A fogyasztóvédelmi törvény vonatkozó módosítása alapján a telefonos ügyfélszolgáltatót működtető szolgáltatóknak egyedi azonosítószámmal kell ellátni az ügyfelekkel folytatott beszélgetéseket, amiket öt évig meg kell őrizniük. Emellett szabályozzák az élőhangos segítség "gyors" elérését is.
Nagyon bosszantó, amikor az ember felhív egy szolgáltatót, átverekszi magát az automata telefonközponton, de hiába kapcsolják az ügyintézőt, hosszú perceken át várakozni kell – gyakran hiába.
Egy csütörtökön az Országgyűlés elé került módosító javaslat alapján most a fogyasztóvédelmi törvényben mondanák ki, hogy a telefonos ügyfélszolgálatoknak biztosítani kell az ésszerű várakozási időn belüli hívásfogadást és ügyintézést. A javaslat értelmében az élőhangos segítséget öt percen belül meg kell kapni. A módosító azt is kimondja, hogy valamennyi szóbeli panaszt és az ügyfél és az ügyintéző közötti kommunikációt rögzíteni kell. A hangfelvételt egyedi azonosítószámmal kell eláttni, öt évig meg kell őrzni, és a fogyasztó kérésére, díjmentesen rendekezésre kell bocsátani.
A felvétellel kapcsolatos törvényi kötelezettségeket – beleértve az azonosítószámmal ellátott hangfelvétel megőrzésének kötelezettségét – a szolgáltatónak a beszélgetést megelőzően közölnie kell az ügyféllel.
Mint a javaslatból kiolvasható, a módosítás alapvetően olyan cselekedetekre ad törvényi felhatalmazást, melyeket a szolgáltatók többsége már gyakorol – ezt követően törvényi felhatalmazással tehetik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.