II. Margit, Dánia királynője a napokban felavatta az anholti tengeri szélparkot. A 400 megawattos kapacitást 111 darab, 120 méter rotorátmérőjű szélturbina biztosítja.
A szeptember 4-én hivatalosan felavatott offshore szélparkot a Siemens 3,6 MW teljesítményű szélkerekei alkotják, a projekt tulajdonosa 50 százalékos részesedéssel egy dán energia-szolgáltató (DONG Energy), az üzlet másik felén pedig két nyugdíjalap osztozik.
A berendezések karbantartását 5 évig a Siemens és a DONG Energy végzi, az erőmű összesen 400 ezer háztartást lát el tiszta árammal, ami a teljes dán áramigény mintegy 4 százaléka.
Az Anholt offshore szélerőmű Dánia keleti partja előtt, a Jütland félszigettől 20 km-re északkeletre fekszik. A projekt során a kivitelezés kevesebb mint kilenc hónap alatt történt meg a 88 km²-es, átlagosan 19 méteres vízmélységű területen.
Az Anholt az egyike annak az öt offshore-szélerőműnek, amelyeket a Siemens néhány hét leforgása alatt hivatalosan átadott, ill. felavatott. Júliusban és augusztusban Nagy-Britanniában a világ jelenleg legnagyobb offshore-szélerőművét, a London Array-t (630 MW), továbbá a Greater Gabbard (504 MW) és a Lincs (270 MW) projekteket kapcsolták hivatalosan a hálózatra, Németországban pedig az első északi-tengeri szélerőművet, a Riffgatot (108 MW) avatták fel.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.