A diákoknak is oda kell figyelniük a banki díjemelésekre
Eldőlt, kik kerülhetnek be a felsőoktatásba, közülük sokan emiatt nyitnak először bankszámlát. A jelenlegi díjemelések azonban a diákoknak szánt ajánlatokon is meglátszanak.
Tegnap kiderültek a felvételi ponthatárok, így akit felvettek a felsőoktatásba, és eddig nem rendelkezett bankszámlával, nekiláthat a böngészésnek. A diákhitel igénylésének előfeltétele a saját bankszámla, de a tanulmányok és a megélhetés finanszírozását is megkönnyíti, ha van.
A legtöbb bank promócióval próbálja magához csábítani a tanévkezdés miatt számlát nyitó diákokat. Érdemes azonban utánajárni a számlacsomagok részleteinek. A tranzakciós adó emelése a diákoknak szánt ajánlatokat sem hagyta érintetlenül, a teljesen díjmentes csomagok ideje lejárt – írja Az én pénzem pénzügyi portál.
Az augusztusban és szeptemberben esedékes díjemelések miatt a bankok folyamatosan érkező ajánlatai között nem nehéz elveszíteni a fonalat. Az én pénzem kiszámolta, hol mennyibe kerül a számlahasználat.
A kártyás vásárlás még mindig a legolcsóbb módja a költésnek, így feltételezve, hogy a példában szereplő diák ezt a módszert használja, ami mellett csak havi kétszer vesz ki 10-10 ezer forintot a megfelelő bankjegykiadó automatából, akkor az FHB Hello csomagjával havi 120 forintból megúszhatja a kártyadíjat és a havidíjat, míg az OTP Juniorral ez 196, a K&H Trambulinnal 539 forintjába kerül. Érdemes azonban odafigyelni az első év után érvénybe lépő díjakra is: az FHB ajánlata csak az első évben tűnik ilyen kedvezőnek, a második évtől máris 293 forintra ugranak a fenti költségek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.