2013. július. 25. 11:41 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. július. 25. 19:55 Gazdaság

A diákoknak is oda kell figyelniük a banki díjemelésekre

Eldőlt, kik kerülhetnek be a felsőoktatásba, közülük sokan emiatt nyitnak először bankszámlát. A jelenlegi díjemelések azonban a diákoknak szánt ajánlatokon is meglátszanak.

Tegnap kiderültek a felvételi ponthatárok, így akit felvettek a felsőoktatásba, és eddig nem rendelkezett bankszámlával, nekiláthat a böngészésnek. A diákhitel igénylésének előfeltétele a saját bankszámla, de a tanulmányok és a megélhetés finanszírozását is megkönnyíti, ha van.

A legtöbb bank promócióval próbálja magához csábítani a tanévkezdés miatt számlát nyitó diákokat. Érdemes azonban utánajárni a számlacsomagok részleteinek. A tranzakciós adó emelése a diákoknak szánt ajánlatokat sem hagyta érintetlenül, a teljesen díjmentes csomagok ideje lejárt – írja Az én pénzem pénzügyi portál.

Az augusztusban és szeptemberben esedékes díjemelések miatt a bankok folyamatosan érkező ajánlatai között nem nehéz elveszíteni a fonalat. Az én pénzem kiszámolta, hol mennyibe kerül a számlahasználat.

A kártyás vásárlás még mindig a legolcsóbb módja a költésnek, így feltételezve, hogy a példában szereplő diák ezt a módszert használja, ami mellett csak havi kétszer vesz ki 10-10 ezer forintot a megfelelő bankjegykiadó automatából, akkor az FHB Hello csomagjával havi 120 forintból megúszhatja a kártyadíjat és a havidíjat, míg az OTP Juniorral ez 196, a K&H Trambulinnal 539 forintjába kerül. Érdemes azonban odafigyelni az első év után érvénybe lépő díjakra is: az FHB ajánlata csak az első évben tűnik ilyen kedvezőnek, a második évtől máris 293 forintra ugranak a fenti költségek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.