MSZP: törvénysértő az e-útdíj és a takarétszövetkezeti törvény is
Az elektronikus útdíj bevezetésének módját és a takarékszövetkezetek kényszerintegrációját is törvénysértőnek tartja az MSZP - mondta Józsa István szocialista frakcióvezető-helyettes szerdán sajtótájékoztatón.
Az ellenzéki politikus azt mondta: a használatarányos elektronikus útdíj rendszere nem készült el megfelelően, most is hibás, működésképtelen, a kormány mégis elindította, noha ezrével érkeznek miatta a panaszok, aránytalanul megdrágítja a fuvarozást, sok kisvállalkozást pedig csődbe visz. Véleménye szerint törvénysértő, hogy a károsultaknak nincs jogorvoslati lehetőségük abban az esetben, ha tévesen vontak le tőlük pénzt.
Józsa István hozzátette: káosz van a mezőgazdasági járművek útdíjfizetési kötelezettsége körül is. A szocialista politikus arról is beszélt: kikezdi a jogállamiság és a piacgazdaság alapjait a takarékszövetkezetek "erőszakos" integrációja, ez ugyanis korlátozza a magántulajdon feletti rendelkezés lehetőségét, és tovább csökkenti a jogbiztonságot.
Az MSZP-s képviselő úgy fogalmazott: a Fidesz-kormány az adófizetők pénzét használja arra, hogy "a fideszes holdudvart feltőkésítse a kisemmizett takarékszövetkezeti tulajdonosok kárára".
A takarékszövetkezetek integrációjáról szóló törvényt múlt pénteken módosításokkal fogadta el ismét az Országgyűlés, miután Áder János köztársasági elnök megfontolásra visszaküldte. Józsa István szerdai sajtótájékoztatóján a még ki nem hirdetett törvény visszavonását sürgette.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.