Zárásra kezdtek éledezni az európai tőzsdeindexek
A kezdeti esés után a kereskedés vége felé magukhoz tértek csütörtökön az irányadó nyugat-európai értéktőzsdék. A londoni FTSE 100 0,08 százalékos, a párizsi CAC 40 0,11 százalékos pluszba kapaszkodott fel, a frankfurti DAX azonban 0,59 százalékkal csökkent zárásra.
A nap elején nyomasztotta a piacokat a tokiói tőzsde zuhanása, és az, hogy a Világbank rontotta a világgazdaság idei növekedési ütemére vonatkozó prognózisát. Délutánra azonban megfordította a hangulatot, hogy az Egyesült Államokból váratlanul jó makroadatok érkeztek, de azért nem annyira jók, hogy gazdaságösztönző monetáris politikájának azonnali és radikális megváltoztatására ösztökélnék a jegybank szerepét betöltő Fedet.
Kereskedők szerint a Fed monetáris politikai döntéshozó testületének jövő heti üléséig kényelmetlenül széles sávban ingadoznak majd az árfolyamok.
A piacot változatlanul az "üzemanyag-korlátozástól" való félelem uralja, azt latolgatják, hogy a mérvadó jegybankok mikor apasztják el az olcsó pénzáradatot – mondta egy kereskedő.
A nap nyertesei a nyersanyagipari- és a bankpapírok voltak. A nyersanyag-részvényeknek, amelyek 21 százalékos eséssel messze a legrosszabbul teljesítettek az idén, lendületet adott a hír, hogy Kína felülvizsgálja ércimport-engedélyezési rendszerét, és ennek nyomán növekedhet a bevitel. Az vesztesek sorát 0,67 százalékos csökkenéssel az autóipari ágazat vezette.
A kevésbé fontos piacok közül a milánói FTSE Mib index 0,57 százalékkal emelkedett, a madridi IBEX viszont 0,64 százalékkal esett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.