Vargánál járt a Suzuki-főnök
Toshihiro Suzukit, a Suzuki Motor Corporation alelnökét fogadta kedden Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. A tárca közleménye szerint a megbeszélésen "a kölcsönös együttműködés elmélyítéséről és további beruházások lehetőségéről" egyeztettek.
Varga Mihály kedden találkozott a Suzuki alelnökével, Toshihiro Suzukival - tette közzé a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A tárca közleményéből nem derült ki, pontosan miről volt szó kettejük között. Azt írták, "a kormány befektetőbarát célkitűzéseinek megfelelően erősíteni szeretné a partnerségi viszonyt a külföldi cégekkel, ezért a kormányzat elkötelezett a befektetői bizalom fenntartásában, Magyarország versenyképességének javításában".
"A novemberben kötött stratégiai megállapodás jegyében az üzleti környezet javításával, a befektetőbarát intézkedésekkel a kormány támogatja a Suzuki befektetéseit Magyarországon" - tették hozzá, nem részletezve, hogy ez közelebbről mit jelent.
A 22 éve Magyarországon jelenlévő Suzuki számos tekintetben képviseli a kormány gazdaságpolitikai szándékait: a Magyarországra települt legtöbb multinacionális cégnél nagyságrendekkel több hazai beszállítóval dolgozik, folyamatosan fejleszt, a tavalyi évben pedig csaknem 1,3 milliárd euró értékben exportált - méltatta a japán társaságot a tárca.
A közel 3000 főt foglalkoztató vállalat beszállítói bázisa mintegy 25-30 ezer munkahelyet jelent, vagyis családtagokkal együtt számítva a Magyar Suzuki Zrt. csaknem 100 ezer ember számára biztosítja a megélhetést, ami "a magyar gazdaság számára szilárd alapot jelent" - tette hozzá az NGM.
"Exporttevékenységével jelentős mértékben hozzájárul hazánk exportteljesítményéhez: a vállalat nem csupán az európai piacot látja el gépjárművekkel, de szállít Japánba, Oroszországba, Ukrajnába és néhány közel-keleti és észak-afrikai országba – például Izraelbe vagy Marokkóba – is" - közölték a tárcánál.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.