A GDF Suez hétfő délelőtt felfüggesztette a gázszolgáltatást a Mezőhegyesi Távhőszolgáltatónál, mert annak régóta kifizetetlen számlái vannak. Több mint kétszáz lakás és számos intézmény meleg víz nélkül maradt .
A Mezőhegyesi Távhőszolgáltató Nonprofit Kft. kifogásolja az energetikai cég lépését, mert az utóbbi hónapokban bár a társaság minden tartozását kifizetni nem tudta, több körben is egyeztetett a távhőrendszer önkormányzati üzemeltetése idején, korábban felhalmozott kintlévőségek rendezésének ütemezéséről. A távhőszolgáltató akkor azt jelezte a GDF-nél - írja a távirati iroda - , hogy a közeljövőben korszerű és a földgáznál kedvezőbb költségek mellett üzemeltethető biomassza alapú megoldások üzembe állítását tervezik
A távhőcég az április hónapra eső, a GDF Suez felé fennálló fizetési kötelezettségét részben rendezte, de azt már korábban jelezték a GDF felé, hogy a maradék 3,3 millió forintot akkor tudják csak kifizetni, ha a közintézményeknek kiállított számláit az önkormányzat kiegyenlíti. Az önkormányzat ígérte, az elmaradt összegeket a lehető leghamarabb át fogja utalni a távhőszolgáltatónak.
A GDF Suez hétfőn kiadott közleményében az áll, hogy a mezőhegyesi távhőszolgáltatónak összesne közel 100 milliós tartozása van, és a kikapcsolásra a 2012 májusában kezdődő tárgyalási sorozat végén került sor. Akkor abban állapodtak meg a felek, hogy az akkori, mintegy 80 millió forint tartozást szeptemberre 40 millió forintra csökkentik, és ezt követően az új tulajdonos rendezi a fennmaradó kintlévőséget. Az önkormányzat betartotta az ígéretét, az új tulajdonos azonban nem tudta a tartozást rendezni ami mára mintegy 100 millió forintra nőtt - írja az energiainfó.
Mivel a távhőszolgáltató új tulajdonosa a megállapodásokat sorozatosan megszegte, a szolgáltató nem látott más megoldást. A GDF Suez kivárta a fűtési szezon végét, és most a szolgáltatás megszüntetését rendelte el. A GDF Suez közleménye azzal zárul, hogy a cég a helyzet rendezésében érdekelt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.