Megjelent a tőzsdekrachot jelző Hindenburg-ómen
A New York-i tőzsdén ismét feltűnt az úgynevezett Hindenburg-ómen, amely olyan technikai helyzetet jelent, amely már sok masszív lejtmenetet megelőzött – közölte a Napi Gazdaság.
Az elmúlt napok esésével a New York-i tőzsdén kialakult az a technikai formáció, amely már sok tőzsdei összeomlást megelőzött, az úgynevezett Hindenburg-ómen – írta a Napi Gazdaság.
A komplex technikai mutató nevét a világ legnagyobb léghajójáról kapta, amely miután teljesítette tizenhetedik transzatlanti útját, 1937-ben New York közelében felrobbant, és rövid idő alatt a lángok martaléka lett.
A mutatót egy Jim Miekka nevű matematikus és technikai elemző fejlesztette tökélyre, és meglehetősen bonyolult feltételrendszere van. Ha megjelenik ez a formáció, akkor – legalábbis kitalálója szerint – 77 százalékos a valószínűsége annak, hogy egy 5 százalékot meghaladó értékű árfolyamcsökkenés következik be a vezető részvényindexekben a következő 40 napban, illetve 24 százalékos a valószínűsége, hogy egy nagyobb piaci összeomlás van soron.
Bár sokszor előfordult már, hogy az együttállás megvalósult a piacon, és ezt nem követte összeomlás, azonban tanulmányok szerint az elmúlt harminc évben az összes nagyobb piaci krachot megelőzte a Hindenburg-ómen – tette hozzá a lap.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.