Több mint 150 milliárdos vesztesége volt tavaly a CIB-csoportnak
A CIB-csoport 151,9 milliárd forint adózás utáni veszteséggel zárta az elmúlt évet - közölte a bank pénteken. A nemzetközi számviteli szabványok szerint összeállított konszolidált mérleg alapján a mérlegfőösszeg 2119,3 milliárd forint volt tavaly.
A bank szerint a CIB tőkehelyzete stabil, mivel az anyabank, az olasz Intesa Sanpaolo 101,7 milliárd forint friss tőkét juttatott tavaly.
A CIB Bank eredményét ugyanakkor erős nyomás alatt tartotta a rosszabbodó külső környezet, a romló hitelportfólió, a növekvő finanszírozási költségek és a rendkívüli mértékű bankadó: a CIB-csoport által fizetett teljes bankadó több mint 11 milliárd forintra rúgott 2012-ben - közölte a pénzintézet.
A CIB Csoport az előző, 2011-es évet 37,3 milliárd forint adózás utáni veszteséggel zárta, 2011. évi mérlegfőösszege 2524 milliárd forintot tett ki.
A kedvezőtlen külső körülmények ellenére a CIB-csoport megőrizte erős piaci pozícióját. A 2012. decemberi adatok alapján a CIB az egyik legnagyobb mértékű, 14 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik a vállalati hitelezés terén.
A lakossági betétek piacán 10,1 százalékos részesedéssel rendelkezett a bank 2012 decemberében.
A lízing szolgáltatások piacán a CIB Lízing 10,7 százalékos piaci részesedéssel a piac egyik legnagyobb szereplője volt a tavaly, ami további növekedés a 2011-es 8,7 százalékos piaci részesedéshez képest.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.