Hitelesek százezrei maradtak minden segítség nélkül
Mostanra már jó pár devizahiteles mentőcsomagon vagyunk túl ahhoz, hogy értékelni lehessen az eredményeket. Ezt különösen a nemrég felvázolt új ötletek tükrében érdemes megtenni. Az eddigi tapasztalatok szerint az árfolyamgát meghosszabbításával és a devizahitelek egy részének elengedésével, forintosításával is vannak problémák. De melyik lenne a jobb?
Mostanra már jó pár devizahiteles mentőcsomagon vagyunk túl ahhoz, hogy értékelni lehessen az eredményeket. Ezt különösen a nemrég felvázolt új ötletek tükrében érdemes megtenni. Az eddigi tapasztalatok szerint az árfolyamgát meghosszabbításával és a devizahitelek egy részének elengedésével, forintosításával is vannak problémák. De melyik lenne a jobb? − teszi fel a kérdést a penzcentrum.hu.
A portál számításai szerint ma még több mint 600 ezer olyan devizahiteles lehet, akin egyik devizahiteles mentőcsomag − végtörlesztés, árfolyamrögzítés, Ócsa, forintosítás, Nemzeti Eszközkezelő − sem tudott segíteni. Ráadásul az eddigi megoldások azoknak segítettek igazán, akiknek nem is volt nagyobb problémája a részletek fizetésével. Bár összesen 179 ezer devizahitellel van ma kevesebb az intézkedéseknek köszönhetően, viszont a a késedelmes hitelek aránya 23 százalékkal nőtt. A devizahitelesek mentése összesen 500 milliárdba került, a bankok teljes költsége 325 milliárdot, az államé pedig 171 millárdot tett ki.
A portálon pontokba szedték, hogy milyen pozitív, illetve negatív hozadékai voltak az eddigi mentőcsomagoknak, és hogy a most megszellőztetett új opciók közül melyik lehet a jobb. Erről bővebben itt olvashatnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.