2013. február. 18. 06:13 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 18. 08:41 Gazdaság

Faképnél hagyják bankjukat az ügyfelek

A korábbinál többen váltanak bankot vagy állnak át ugyanannál a pénzintézetnél másik, kedvezőbb számlacsomagra a tranzakciós illeték januári bevezetése óta - írja a Népszabadság hétfőn, a nyolc legnagyobb hazai bank tájékoztatására hivatkozva.

A cikk szerint a hitelintézetek arra számítanak, hogy a következő hetekben tovább nő majd a változtató ügyfelek száma, de tömeges "elvándorlástól" egyiküknél sem tartanak. Mindenesetre sok ügyfél még csak az utóbbi napokban kapta kézhez a januári számlaértesítőjét, amelyből látja, hogy mennyivel drágult a bankolás. Sok szoltáltató - teszi hozzá a Népszabadság cikke - pár hét különbséggel többször is átvariálta díjait, hogy ne kerüljön versenyhátrányba a többiekhez képest, de a tranzakciós illeték okozta vesztesége is elfogadható szinten maradjon.

A leggyorsabban a vállalkozások reagáltak a helyzetre, az eddig több banknál is számlát vezető cégek például próbálják egy pénzintézethez irányítani tranzakcióikat - írja a lap.

A lap a Biztosítás.hu online alkuszcég kalkulációjára hivatkozva arról számol be: minimálbér esetén a piaci kínálatban jelenleg elérhető legolcsóbb és legdrágább számla éves díja között tízezer forint a különbség.

* * * Már teljesen ingyenes bankszámlák is elérhetőek

Sokan fizetnek éves szinten több tízezer forintot csak azért, mert van saját bankszámlájuk. Azonban léteznek már teljesen ingyenes számlacsomagok is! A Bankmonitor bankszámla kalkulátora – a bankolási szokásai alapján - mindenkinek személyre szabottan megmutatja az elérhető legkedvezőbb ajánlatokat.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.