2013. február. 12. 18:08 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 12. 18:04 Gazdaság

Új rezsicsökkentési ötlettel állt elő az egri Fidesz

A Fidesz Heves megyei szervezete azt javasolja, hogy a jövőben nonprofit szervezetként működjenek a víziközmű-szolgáltatók a minél alacsonyabb szolgáltatási díjak érdekében - jelentette be a Heves Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott kedden Egerben.

Ugyancsak javasolják a nagyobb hatékonyság érdekében a szolgáltatók integrációjának felgyorsítását, illetve költségstruktúrájuk felülvizsgálatát - mondta Horváth László a Fidesz Heves megyei szervezetének sajtótájékoztatóján.

Emellett a víz- és csatornadíjak árképzésénél figyelembe kellene venni a településméretet, mert a kistelepüléseken ma aránytalanul magasabb vízdíjat fizetnek, mint a városokban - tette hozzá a politikus, és szerinte a többmilliós cégvezetői fizetések sem megengedhetők.

A kormánymegbízott felidézte, korábbi sajtótájékoztatóján arra kérte az embereket, hogy jelezzék a kormányhivatal fogyasztóvédelmi szervének, ha bizonyos szolgáltatók esetében trükközést tapasztalnak. Számos jelzés érkezett, ezeket egytől egyik kivizsgálják - közölte.

Nyitrai Zsolt (Fidesz) Heves megyei országgyűlési képviselő kijelentette, a szocialista kormányzás idején 2002 és 2010 között az áram 100 százalékkal, a gáz 150 százalékkal, a víz pedig 70 százalékkal drágult, vagyis ki lehet mondani, hogy az MSZP mindig a szolgáltatók pártján állt. Ezzel szemben a Fidesz-KDNP-kormány 2010 után befagyasztotta a rezsidíjakat, sőt az idén csökkentette őket, vagyis a Fidesz az emberek pártján áll - mondta.

Ennek a folyamatnak a folytatásáról döntöttek a Fidesz-KDNP közös gyulai frakcióülésén; vagyis arra kérik a kormányt, hogy július 1-jével újabb rezsidíjcsökkentést vezessen be, már a víz- és csatornadíjra, a szemétdíjra és a palackos gázra is. A két lépés nyomán egy átlagos kétgyermekes családnak évi 80-90 ezer forinttal csökkennek a rezsiköltségei - hangsúlyozta.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.