Gazdaság MTI/hvg.hu 2013. február. 12. 06:02

Dollárkötvény-kibocsátás: ezeket a cégeket jelölte ki az ÁKK

Magyarország dollárkötvény-kibocsátási szándékot jelentett be az amerikai értékpapír felügyeletnek (SEC) hétfőn - írta a Reuters hírügynökség. Az Államadósság-kezelő a BNP Paribas, a Citigroup, a Deutsche Bank és Goldman Sachs pénzintézeteket kérte fel a kötvénykibocsátás megszervezésére.

Az előzetes tájékoztató nem tartalmaz további részleteket sem az időzítésre, sem a tervezett kibocsátás összegére vonatkozóan.

A piacok számítottak a kötvénykibocsátásra, az elmúlt néhány hétben az Egyesült Államokban és Európában tartott magyar befektetői roadshow után.

A piacon legalább 2 milliárd dollár értékű, 5-10 éves futamidejű kötvénykibocsátást várnak, 5,25-5,50 százalék közötti hozamszint mellett.

Az Államadósság-kezelő Központ Zrt. (ÁKK) kedden közölte: "mandátumot adott a BNP Paribas, a Citigroup, a Deutsche Bank és Goldman Sachs pénzintézeteknek egy amerikai dollárban denominált benchmark kötvénykibocsátás Magyarország részére történő megszervezésére." A kibocsátásra és az árazásra a piaci körülmények függvényében kerül sor - olvasható az ÁKK közleményében.

Az ÁKK a magyar sajtónak kiküldött közleményében felhívta a figyelmet, hogy a levél nem továbbítható amerikai elektronikus médiumok részére, illetve nem terjeszthető az USA-ban. Mint megtudtuk ennek oka az, hogy az amerikai pénz- és tőkefelügyelet szabályai jóval szigorúbbak a hazainál, és a sajtónak nem szabad információt szolgáltatni a kibocsátás előtt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.