A kkv-hitelek bővítéséről állapodott meg az MFB és a TakarékPont
A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és a TakarékPont üzleti hálózatba tömörült takarékszövetkezetek csütörtökön megállapodást kötöttek a mikro-, kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) hitelezésének bővítésére.
A megállapodás aláírását követő csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón elmondták: a megállapodás révén az MFB Kisvállalkozói Hitel nyújtása során gyorsabb lesz a hitelnyújtás, a hitelezésben az ügyintézés rendje javul. A TakarékPontba tömörült 23 takarékszövetkezet az MFB hitelkonstrukcióját közvetíti ki a kkv-knak.
Az MFB Kisvállalkozói Hitel célja, hogy a magyarországi székhelyű mikro- és kisvállalkozások beruházási és fejlesztési céljaikhoz hosszú lejáratú, kedvezményes forráslehetőséghez jussanak. Az igényelhető hitel maximális összege 50 millió forint.
Baranyay László, az MFB elnök-vezérigazgatója kérdésre elmondta: az idei üzleti terv alapján nettó értéken 100 milliárd forinttal szeretnék növelni az MFB hitelállományát.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.