Gazdaság hvg.hu 2013. január. 23. 16:56

Rossz a karmája a Nyírpalota úti cégalapításnak

Érdekesen ismétlődnek a székhely-címek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által nemrég közzétett - a legnagyobb adóhátralékot felhalmozó "ügyfelek" - listáján. A budapesti Bokor utca és Nyírpalota út "elátkozott" helynek tűnhet.

A legnagyobb adóhátralékot felhalmozók nemrég közzétett listáján 816 milliós adóhátralékkal és 754 millió forint egyéb jogcímen kiszabott büntetéssel a Sunflower-Agro Kft. "vezet" - írják a Pénzkérdés blog szerkesztői legfrissebb bejegyzésükben. A cég a Bokor u. 9-11 szám alá van bejegyezve. Ha tovább nézzük a listát, akkor feltűnhet, hogy rossz lehet a Bokor utca karmája, hiszen ugyanezen cím alatt még 3 toplistás cég található meg.

A XV. kerületi Nyírpalota út 5. és egy pár házszámmal odébb lévő cím is azzal "büszkélkedhet", hogy komoly adóhátralékot felhalmozó cégek székhelyéül szolgál. A több száz milliós hátralékhoz több milliárdos forgalmat kell produkálni, így ezek a cégek valószínűleg profik, vagy komoly szellemi munkát végeznek, esetleg internetes vállalkozásuk van, és a pénz (illetve hát leginkább a számlák) virtuálisan ömlik be a cégbe.

Leginkább az előbb említett utolsó pont a lehetséges. Ezeken a címeken székhelyszolgáltatást működtető cégek és ügyvédeik vannak, a vállalkozások valós tevékenysége vélhetőleg nem ott folyik, ezek a cégek csak néhány mappa erejéig vannak jelen az adott helyen. "Ezzel önmagában nyilván nincs semmi gond, feltűnően gyanús viszont, hogy ilyen előkelő helyezést érnek el ezek a cégek az adósok toplistáján" - áll a blogbejegyzésben. 

A teljes bejegyzést itt olvashatja!

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.