2012. december. 14. 16:44 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 14. 16:45 Gazdaság

Nem kapcsolták le a Mal Zrt. energiaellátását

Nem állította le a Bakonyi Erőmű Zrt. az ajkai timföldgyár energiaellátását - erősítette meg az MTI információját Bakonyi Zoltán, a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. vezérigazgatója pénteken.

A termelés folyamatos, mondta a vezérigazgató, aki ugyanakkor nem nyilatkozott az MTI-nek az erőmű és a Mal között a timföldgyár tartozásáról folyó tárgyalásokról. Az adósság rendezéséről nem közölt részleteket Németh Frigyes, a Bakonyi Erőmű Zrt. vezérigazgatója sem.
 
A Bakonyi Erőmű Zrt. hétfőn közleményben tudatta, hogy beszüntetné a Mal Zrt. energiaellátását és így korlátozná Ajka város távhőellátását is, amennyiben a Mal nem fizeti ki tartozását pénteken kora délutánig az erőműnek. A cég mintegy 1,7 milliárd forintos tartozást halmozott fel az erőművel szemben, amely a timföldgyártáshoz szükséges gőzt biztosítja.

A Kormányszóvivői Iroda csütörtökön közleményt juttatott el az MTI-hez, amely szerint a kormány szerdai ülésén foglalkozott a Bakonyi Erőmű, valamint Ajka távhő problémájával, és utasította a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy saját hatáskörben rendezze és oldja meg a felmerült problémát.

Az ajkai alpolgármester, Horváth József szintén csütörtökön közölte: a város lakosságának távfűtését nem veszélyezteti a Bakonyi Erőmű és a Mal vitája a timföldgyár tartozásáról. Az önkormányzatnak a Bakonyi Erőművel hosszú távú távhő-szolgáltatási szerződése van, amelynek a felmondási ideje két év. Hozzátette: a gőztermelés kétharmadát a Mal, egyharmadát a város használja, a két rendszer műszakilag egymástól teljesen független.

Az MTI információi szerint a felek között folyamatosak a tárgyalások, a gőzszolgáltatás leállítása az erőműnek és a timföldgyárnak is komoly veszteséget okozna.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. január. 02. 14:32

Magyar Péter elszámoltatási programja: nem csak börtönválogatottal fenyeget, stadionnyi embert vonna kérdőre

A rendszerváltás óta sokan ígérték, de hatalomra kerülve vagy bele se kezdtek az elszámoltatásba, vagy nem jutottak szinte semmire. Ami korábban sem volt könnyű, most még nehezebb, hiszen 2010 óta a NER sok területen törvényesítette is a lopást, a célzott közpénz-herdálást. Mégis, Magyar Péter is elszámoltatást tervez: a kishalaknak immunitást ígér, de több ezer, milliárdossá vált embert számonkérne: mibű’?