Értelmetlen az E.On-felvásárlás az MSZP szerint
Az MSZP megfontolatlannak és értelmetlennek tartja az E.On gázüzletágának visszavásárlását.
Orbán Viktor miniszterelnök és Johannes Teyssen, az E.ON elnök-vezérigazgatója múlt pénteken írt alá szándéknyilatkozatot E.On csoport magyarországi földgázipari érdekeltségeinek átruházásáról az Magyar Villamos Művekre. A részvény-adásvételi szerződést december 15-ig véglegesítik és a tervek szerint 2013. január 31-ig írják alá.
Kovács Tibor, a parlament gazdasági bizottságának MSZP-s alelnöke szerdai sajtótájékoztatóján megfontolatlannak és értelmetlennek nevezte az E.On gázüzletágának visszavásárlását, amire szerinte a kormány sem adott semmilyen magyarázatot.
Hozzátette, a kabinet korábban több mint ötszázmilliárd forintot költött az orosz tulajdonú Mol-részvénycsomag visszavásárlására, noha abból sem származott semmi haszna az embereknek. Szerinte ez így lesz az E.On esetében is, mivel a gázellátás biztonsága eddig is garantált volt, és arra sem lehet számítani, hogy az ügylet megtérül.
A szocialista politikus szerint a gázüzletág visszavásárlása legalább 200 milliárd forintba kerül majd, miközben a kormány ennek töredékéből munkahelyek százait menthetné meg például a gyulai és a kapuvári húskombinátban.
Kitért arra is, hogy a Mol-csoport alvállalataitól hétszáz ember bocsátanak el. Elmondta, hogy az utcára kerülők felének megoldást jelentene a Fidesz-kormány által megszüntetett korengedményes nyugdíj, aminek fedezetét a foglalkoztatók biztosították, a kormány azonban nem hajlandó ezt újra lehetővé tenni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.