Andor szerint Brüsszelben nem téma az E.ON-ügylet
Az Európai Bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi összetartozásért felelős biztosa szerint vannak előremutató elemek a kormány munkahelyvédelmi akciótervében, így az esélyek kiegyenlítésére is lehet pozitív hatása.
Andor László pénteken a TV2 Mokka című műsorában azt mondta: az Európai Bizottság legalább két éve hangoztatja, hogy a munkát terhelő adókat, járulékokat kellene csökkenteni. "Az, hogy erre most van egy célzott elgondolás, az pozitív" - szögezte le.
Andor László szerint depressziós időszakban, elhúzódó válságban, amikor sokan kiszorulnak a munkaerőpiacról, a közmunka egy lehetséges eszköz, de vigyázni kell arra, hogy a munkanélküliből közfoglalkoztatottá váltak helyzete javuljon, lehessen érezni, hogy ez egy előrelépés az egyén számára, országos szinten pedig legyen egy stratégia, amely középtávon nem növeli, hanem éppen csökkenti a közmunkások számát."Kell, hogy legyen egy kivezető út mindenki számára" - fogalmazott.
Az E.ON gázüzletágának megvásárlásáról az uniós biztos azt mondta: nagyon felelősségteljes és nehéz döntés, hogy az állam mibe fektet, hogy hol terjeszti ki tulajdonlását. Mint mondta, a rendszerváltás első 20 éve nem mindenben hozta azt, amit az emberek vártak, az egyik ilyen vitatott döntés az energiaszektor privatizálása volt a '90-es évek derekán.
Andor László azt mondta: nem tapasztalta, hogy Brüsszelben foglalkoztak volna az E.ON megvásárlásának kérdésével. Az ügylet fedezetét érintő kérdésre azt mondta: "valószínűleg sok más fontosabb teendője lenne a kormánynak, ahhoz képest, hogy az állami tulajdont próbálja kiterjeszteni akár az energiaszektorban".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.