Amikor téves jogszabályra hivatkozik a bíró - Adózóna-ajánló
Meglepő bírósági ítélet, a személyhez fűződő jogok korlátozása, az üzleti ebéd valódi ára - többek között erről ír a napokban az Adózóna.
Elképesztő ítélet született a Fővárosi Törvényszéken egy vagyonosodási ügyben, ahol a bíró a szóbeli ítélet kihirdetése után olvasta el a jogszabályt, amelyre az ítéletét alapozta. Az Adózóna utánajárt az ügy hátterének.
A nyár végével visszatér a munkahelyeken is minden a régi kerékvágásba, beköszönt az értekezletek, ünnepi rendezvények ideje, amikor a cégeknél, intézményeknél bevett gyakorlat a reprezentációs vendéglátás, üzleti ajándékozás. Az adózási portál cikksorozata összefoglalja, mire kell figyelniük a szervezőknek. Többek között például arra, hogy ajándékozási célokra rendelkezésükre álló pénz harmadrészét - ha nincs rá külön fedezet - a közterhekre kell tartalékolniuk. A héten megjelenő további cikkekből kiderül, hogy milyen kötelezettségekkel jár a reprezentáció, s mennyibe kerül egy üzleti ebéd.
Július 1-jétől a munkáltató, törvényi felhatalmazás alapján korlátozhatja a munkavállaló személyhez fűződő (például az emberi méltósághoz, a magántitokhoz, a becsülethez vagy a képmáshoz fűződő) jogait amennyiben ez szükséges. A korlátozásnak azonban törvényi határai vannak. Az Adózóna cikkéből kiderül, hogy melyek ezek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.