Az atomerőmű beruházásokat manapság "igazán drága" megindokolni, mert a nukleáris energiatermelés drágává vált a vetélytársaival szemben. Erről beszél a Financial Timesnek a General Electric (GE) amerikai vezérigazgatója. Jeff Immelt tudja mit beszél, a GE az egyik alapbeszállító az atomerőművi beruházásokhoz.
Immelt szerint a gáz és a szél az áramtermelés két legnépszerűbb forrása, és miután az utóbbi időszakban egyre újabb és újabb gázlelőhelyet találtak és - főként Amerikában egyre olcsóbbá váltak a gázra épülő technológiák. Az USA-ban 2007 óta a palagáz kitermelés felfuttatása mára azt eredményezte, hogy az ország a korábbi, jelentős mértékű gázimportőri státusából exportálóvá, és akár 100 évre lényegében önellátóvá vált.
A nukleáris energiatermelés, melyet nemrég még a legolcsóbb lehetőségek között tartottak számon, és melyet hivatalosan ma is vall az új paksi atomerőmű építését hirdető magyar kormányzat, a jelentős (forintban: több ezer milliárdos) beruházási, és a fukusimai katasztrófa után megnövekvő biztonsági költségek miatt nem csak a GE-nél tűnik kevésbé vonzónak. Két hónapja, hogy Európa legnagyobb nukleáris energiatermelőjének számító Franciaországban az Állami Számvevőszék 446 oldalas, vezetői összefoglaló nélkül publikált jelentése kimondta, hogy az atomenergia nem olcsóbb, mint a szóba jöhető alternatívái, sőt, mivel már most is az állam támogatja, a helyzet csak még tovább romlik majd a következő évtizedben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.