A kevés hal miatt eldurvult a több évtizedes háború a halászok és horgászok közt, a kormány törvénymódosításokkal próbál enyhíteni a bajon.
A folyamatosan csökkenő kapás miatt a halászok és horgászok évtizedek óta perlekednek egymással a Tiszán. Az MR1-Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában megszólaló horgász azt mondja, évek óta lassan jön a hal, míg korábban fél óránként volt kapás, most fél napokat is kell várni kell.
Hetven éve jár a vízre, és úgy látja, nem telepítenek eleget, a halászok pedig kirabolják a vizet, válogatás nélkül mindent visznek, ami a hálóba akadt. A férfi azt mondja, a vízre csónakkal kijáró horgászok előbb-utóbb eljutnak odáig, hogy késsel vágják majd el a varsákat, aztán keresheti a halász, ahol akarja.
A tiszai halászszövetkezet vezetője határozottan cáfolja, hogy ők lennének a felelősek azért, hogy kevés a hal a folyóban. Mint mondja, évekkel ezelőtt bevezették az ívó- és vermelőhelyek védelmét, de szerinte nem alapvetően szemlélet, nem pedig törvényi rendelkezések kérdése, hogy sikerül-e rendet tenni a vizeken.
Barlócz Tamás, a vidékfejlesztési tárca illetékes osztályvezetője a műsorban azt mondta, tudnak a problémáról, érzik a feszültséget, és azon vannak, hogy tisztázzák a zavaros helyzetet. Az új Btk-ba az orvhalászat már önálló büntetőjogi tényállásként kerül be, akár két év börtönt is kaphat az, aki engedély nélkül halászik, a következő feladat pedig az lesz, hogy szigorúbb szabályokat hozzanak a legális halászatban is. A szakember hozzátette: az orvhalászat mellett az egyre fogyó oxigén, és a kormoránok is tizedelik a halakat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.