A biztosítók lenyelik az újabb békát
A biztosítók az évek óta szűkülő piac ellenére tudomásul veszik az ország nehéz helyzetét, és a jövőre bevezetendő biztosítási adóval kapcsolatban azt remélik, hogy a teherviselésük nem árt a biztosítások elterjedtségének. Ez olvasható a Magyar Biztosítók Szövetség (MABISz) állásfoglalásában.
A biztosítók tudomásul veszik, hogy az ország nehéz helyzetben van, így most is, ahogy korábban is, részt vállalnak a terhek viselésében. Ugyanakkor a jövőre bevezetendő biztosítási adó súlyos teher a szektor számára – áll a MABISz közleményében, kiemelve, hogy a helyzetet súlyosbítja, hogy a piac már évek óta folyamatosan szűkül.
Az adó bevezetése a vagyonbiztosításokat érinti, de a szövetség reméli, hogy az nem okoz majd zavarokat a piacon. "Különösen fontosnak tartjuk, hogy a biztosítások elterjedtsége – penetrációja – ne csökkenjen" - olvasható a közleményben. A MABISz a kormánnyal folytatott tárgyalások során addig jutott, hogy az eredeti jogszabály-tervezethez képest történt néhány - mind az ügyfelek, mind a biztosítók számára kedvező módosítás is - a jogszabályban.
A tavaly bevezetett baleseti adó fenntartása például közel 4 millió autós számára jelent könnyebbséget, illetve előz meg jelentős kényelmetlenséget.
A MABISz szerint az viszont jó hír, hogy a mezőgazdasági biztosítások mentesülhetnek a biztosítási adó alól, mert így nem „vész el” a mezőgazdasági biztosítások frissen bevezetett állami támogatása.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.