Durván indult és rendkívül károsnak ígérkezik az idei viharszezon
Már májusban több és nagyobb összegű kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz, mint tavaly. 2023 május–augusztusa évtizedes rekordot hozott a kárbejelentésekben.
Már májusban több és nagyobb összegű kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz, mint tavaly. 2023 május–augusztusa évtizedes rekordot hozott a kárbejelentésekben.
A kezdete előtt félmillió új szerződésről is lehetett hallani, ennyi biztosan nem lesz, de így is százezreket érdekel a lakásbiztosítási kampány. Az ügyfelek tízezreket spórolhatnak, a piac pedig átrendeződik.
A vasárnapi balesetnek egy halálos áldozata és tizennyolc sérültje volt.
Jól és rosszul is lehet járni a márciusi lakásbiztosítási kampánnyal, megnéztük, miért éri meg váltani, és mi az, amire különösen fontos odafigyelnünk az új biztosítás kiválasztásakor.
Egyszerűsödik a kárügyintézés például olyan esetben, amikor egy külföldi baleset esetén a másik fél biztosítója nem tudna fizetni.
Kilenc kárigényt rendeztek már a közül a 80 közül, amelyek márciusi porvihar okozta tömegbaleset nyomán érkeztek be a biztosítókhoz.
Leggyorsabban a szerencsétlenségben megsérült autók tulajdonosai juthatnak kártérítéshez, persze csak akkor, ha volt cascójuk.
Az elmúlt tíz év legdrágább viharszezonja volt az idei.
Az elmúlt évtizedben még a legrosszabb évben is 8 milliárd forint körül megállt a számla.
A vihar Komárom-Esztergom és Baranya megyében, valamint Budapest XXI. kerületére csapott le a legerősebben.
Tízezrekbe kerülhet, ha egy autó vásárlása után megcsúszunk a határidőkkel.
A biztosítótársaságok jellemzően kifizetik a koronavírus-fertőzésben elhunytak életbiztosítását, sőt több biztosító a járványhelyzet idején az ügyfelek szempontjából kedvezően változtatott a szerződéses feltételeken.