Újabb vita alakult ki a dugódíjjal kapcsolatos fővárosi javaslat körül: Bús Balázs óbudai polgármester bővítené a zónát, Tarlós István főpolgármester viszont ellenzi azt - közölte az InfoRádió.
Óbuda kétzónás rendszert szeretne bevezetni, mert nem szeretné, ha a városrészben hatalmas torlódás alakulna ki - mondta az InfoRádiónak Bús Balázs III. kerületi polgármester, aki szerint a külkerületek lehetnek a dugódíj vesztesei, ezért egy kétzónás dugódíjat javasol: a belső határ a Hungária körút lenne, a külső pedig maga a városhatár.
A dugódíj jelenlegi tervezete a külkerületekben élőnek nem ad védelmet - mondta Bús Balázs, aki szerint Óbuda a parkolódíj hiánya miatt már így is szinte parkolóvá vált, ráadásul ezt a hatást a dugódíj jövő nyári bevezetése fel fogja erősíteni.
Tarlós István szerint viszont nem reális, hogy a fővárosi dugódíj övezethatára egészen a városhatárig terjedjen, és így minden, Budapestre érkező autósnak dugódíjat kelljen fizetnie. A főpolgármester kiemelte, hogy a dugódíj bevezetése a kormány és a főváros közötti megállapodáson alapszik és aki szembemegy a dugódíjjal, a kormánnyal megy szembe. Bús Balázs szerint kevés P+R parkolót tervez a dugódíj bevezetése mellett a Budapesti Közlekedési Központ.
A fővárosnak nemcsak a belvárosban és az agglomerációban, hanem a külkerületekben élők érdeket is figyelembe kellene vennie - hangsúlyozta a polgármester. Bús Balázs szerint a dugódíj jelenlegi tervezete nem foglalkozik a külvárosiakkal.
Vitézy Dávid, a BKK igazgatója azt mondta, hogy Bús Balázs javaslata nem kivitelezhető, mert a rendszer ellenőrizhetetlenül nagy lenne, és nem tehermentesítené a belvárost. A dugódíjat legkorábban jövő nyáron vezethetik be, Tarlós István főpolgármester az első csonka évben 9 milliárd forint bevételre számít, de az összeg reményei szerint később húszmilliárdra emelkedhet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.