Gazdaság hvg.hu 2012. május. 30. 09:30

A városhatártól szedne dugódíjat az óbudai polgármester

Újabb vita alakult ki a dugódíjjal kapcsolatos fővárosi javaslat körül: Bús Balázs óbudai polgármester bővítené a zónát, Tarlós István főpolgármester viszont ellenzi azt - közölte az InfoRádió.

Óbuda kétzónás rendszert szeretne bevezetni, mert nem szeretné, ha a városrészben hatalmas torlódás alakulna ki - mondta az InfoRádiónak Bús Balázs III. kerületi polgármester, aki szerint a külkerületek lehetnek a dugódíj vesztesei, ezért egy kétzónás dugódíjat javasol: a belső határ a Hungária körút lenne, a külső pedig maga a városhatár.

MTI / Honáczy Barnabás

A dugódíj jelenlegi tervezete a külkerületekben élőnek nem ad védelmet - mondta Bús Balázs, aki szerint Óbuda a parkolódíj hiánya miatt már így is szinte parkolóvá vált, ráadásul ezt a hatást a dugódíj jövő nyári bevezetése fel fogja erősíteni.

Tarlós István szerint viszont nem reális, hogy a fővárosi dugódíj övezethatára egészen a városhatárig terjedjen, és így minden, Budapestre érkező autósnak dugódíjat kelljen fizetnie. A főpolgármester kiemelte, hogy a dugódíj bevezetése a kormány és a főváros közötti megállapodáson alapszik és aki szembemegy a dugódíjjal, a kormánnyal megy szembe. Bús Balázs szerint kevés P+R parkolót tervez a dugódíj bevezetése mellett a Budapesti Közlekedési Központ.

A fővárosnak nemcsak a belvárosban és az agglomerációban, hanem a külkerületekben élők érdeket is figyelembe kellene vennie - hangsúlyozta a polgármester. Bús Balázs szerint a dugódíj jelenlegi tervezete nem foglalkozik a külvárosiakkal.

Vitézy Dávid, a BKK igazgatója azt mondta, hogy Bús Balázs javaslata nem kivitelezhető, mert a rendszer ellenőrizhetetlenül nagy lenne, és nem tehermentesítené a belvárost. A dugódíjat legkorábban jövő nyáron vezethetik be, Tarlós István főpolgármester az első csonka évben 9 milliárd forint bevételre számít, de az összeg reményei szerint később húszmilliárdra emelkedhet.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?