2012. április. 24. 11:52 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 24. 12:10 Gazdaság

Ha minden jól megy, öntözési hivatala is lesz az országnak

Öntözési hivatal létrehozását kezdeményezi a Vidékfejlesztési Minisztérium, mert a mezőgazdaság céljainak eléréséhez hatékonyabb, korszerűbb öntözésre van szükség - közölte Illés Zoltán, a tárca környezetügyért felelős államtitkára kedden egy budapesti vízgazdálkodási konferencián.

Illés Zoltán a klímaváltozás hatásaira emlékeztetve felhívta a figyelmet arra, hogy megfelelő vízgazdálkodás nélkül nem lehet az ország jelenét és jövőjét biztosítani. Ezért is hoznák létre 30-40 fővel a hivatalt. Az államtitkár elmondta: az aszálykezelési terv elkészítése csúszik, azt 2010-ig be kellett volna fejezni. A vízgazdálkodási, illetve az öntözésfejlesztési stratégia elkészítése folyamatban van.

Illés Zoltán szerint szükség van a vízgazdálkodási törvény átfogó megújítására is, és elengedhetetlennek nevezte a vízgyűjtő-gazdálkodási tervek, illetve intézkedési programok elkészítését. A környezetügyért felelős államtitkár kitért arra is: a kormányzati álláspont szerint a vízkészleteket magyar kézben kell tartani, illetve ahol lehet, mindent meg kell tenni a visszavásárlás érdekében.

V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Nemzeti Vidék Stratégia végrehajtási programja, a Darányi Ignác Terv kapcsán elmondta: a mezőgazdaságnak nemcsak az a feladata, hogy egészséges és jó minőségű élelmiszerrel lássa el az országot, hanem az is, hogy megőrizze a felszíni vizek és a felszín alatti vízkészletek minőségét, a növény- és állatvilágot, a környezetet.

Az államtitkár szerint gondot jelent, hogy a különféle támogatási rendszerek elkülönülnek egymástól, ami ellehetetleníti komplex programok kidolgozását, ezért a támogatások összehangolására törekszenek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.