2012. március. 19. 21:48 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 19. 21:39 Gazdaság

Nem avatkozik bele az államtitkárság a Hungaropharma vitájába

Az egészségügyi államtitkárság nem akar közvetlenül beavatkozni a kórházak és a beszállító cégek pénzügyi vitájába, ugyanakkor a probléma megoldásának kidolgozásában "aktív" szerepet vállal - közölte az államtitkárság hétfőn.

A Világgazdaság hétfői számában írt arról, hogy az egyik legnagyobb hazai gyógyszer-nagykereskedő, a Hungaropharma Zrt. a jövőben azokba a kórházakba, amelyek nem rendezik adósságaikat a jövőben csak akkor szállít ha előre fizetnek vagy ha életmentő készítményre van szükségük.

A lapnak a cég vezérigazgatója, Feller Antal elmondta: a döntést azért kellett meghozniuk, mert kórházi kinnlevőségeik annak ellenére nem csökkentek lényegesen, hogy az egészségügyi intézmények éppen adósságaik rendezésére kaptak a múlt év végén 27,5 milliárd forintot. A pénznek azonban március közepéig is csak egy csekély része jelent meg a beszállítók számláin. 

Az államtitkárság erre úgy reagált: a Hungaropharma Zrt.-vel kapcsolatban megjelent sajtóhírek kapcsán nem számítanak betegellátási zavarra. Ugyanakkor kiemelték, folyamatosan zajlanak a tárgyalások a beszállítókkal az intézmények adósságállományával kapcsolatban és mint írták, mostanra "ebben a közismerten forráshiányos környezetben is" körvonalazódni látszik a megoldás.

Megjegyezték, azáltal, hogy a fővárosi kórházak állami kézbe kerülnek, és a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) közvetlen irányításával működnek tovább, egy jóval hatékonyabb, összehangoltabb és gazdaságosabb beszerzés válik lehetővé. A megnövekedett állami szerepvállalással pedig a beszállítók is lényegesen nagyobb biztonságban érezhetik magukat - hangsúlyozta az államtitkárság.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.